Психологічна сторінка створена для батьків наших вихованців.
Вона містить загальні рекомендації та сучасні погляди на процес розвитку дитини-дошкільника.
Для отримання адресної консультативної допомоги у вирішенні конкретних питань, запрошуємо до реального спілкування з практичним психологом закладу.
Можливе спілкування у Viber,Telegram, Messenger, WhatsApp
Слідкуйте за анонсами зустрічей психолога з батьками в нашому закладі
Задавайте питання, отримуйте віідповіді, обгооворюйте та пишіть коментарі-
Відвідуйте групу в Facebook «Пойми ребенка»
Відеоблог «Зрозуміти дитину» Психологічна служба ДНЗ №67
https://child2-7.blogspot.com/p/blog-page_18.html
ПОРАДИ БАТЬКАМ
МАЙБУЬТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
ЩОДО ПІДТРИМКИ ДИТИНИ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ
ДО ШКОЛИ
- Формуйте позитивне ставлення до школи.
- Переходити на шкільний розпорядок дня потрібно поступово, бажано встановити новий режим дня за кілька тижню до того, як дитина розпочне навчання.
- Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
- Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: ‘Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
- Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Встановіть разом із дитиною спеціальний час, коли слід виконувати домашні завдання, і слідкуйте за виконанням цих установок.
- Розвивайте увагу, мислення та пам’ять дитини, грайте з нею в ігри на розвиток спостережливості (у розвідників, мисливців, індійців на полюванні тощо), вирішуйте посильні головоломки, розв’язуйте кросворди. Робіть усе це якомога частіше.
- Помічайте і заохочуйте навіть найменші успіхи у навчанні та поведінці дітей
- Навчіть дитину вербально висловлювати свої бажання, почуття. переживання.
- Розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поведінку та взаємостосунки з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих причин для занепокоєння, консультуйтеся з учителем вашої дитини не рідше, ніж раз у два місяці
- Підтримуйте авторитет педагогів. Якщо ж у вас виникнуть непорозуміння, намагайтесь залагоджувати їх не у присутності дитини — така поведінка збереже довіру дитини до педагога і не призведе до стресу.
- Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань та заохочень.
- Не поспішайте звертатись до покарань. Намагайтесь впливати на дитину проханнями — це самий ефективний спосіб давати їй інструкції.
- Пам’ятайте: дитина — це дзеркало життя своїх батьків.
- Головною умовою успішної адаптації дитини до навчального закладу є єдність вимог до дитини в сім’ї та школі.