Home   Психологічна сторінка

Психологічна сторінка

БЕЗКОНФЛІКТНЕ  СПІЛКУВАННЯ З  ОДНОЛІТКАМИ,

ЯК ЕЛЕМЕНТ  ПІДГОТОВКИ ДИТИНИ ДО НАВЧАННЯ У ШКОЛІ

Однією з важливих складових особистісної готовності дитини до навчання у школі є її вміння будувати стосунки з однолітками.
Навчання у школі має колективний характер, що передбачає взаємодію та співпрацю всіх його учасників. Тому особливого значення набуває засвоєння дитиною правил поведінки в товаристві однолітків.
Оволодіння цими навичками навчить малюка співвідносити власні інтереси з інтересами інших, встановлювати з однолітками партнерські відносини.
Якості ці  формуються з 2-3 років дитини в процесі  гри, де дитина на практиці засвоює норми взаємодії з однолітками і дружби з ними.

Діти, які не дотримуються правил спілкування з однолітками, не вміють з повагою ставитися до інших: вислуховувати відповіді однокласників, радіти їхнім успіхам,
співчувати, — .в першу чергу страждають самі. І створюють  безліч конфліктних ситуацій та непорозумінь. Такі діти часто конфліктні, заздрісні, нерідко агресивні.

Це гальмує їхню адаптацію до нових умов, входження в дитячий колектив. Далеко не завжди і не у всіх дітей складаються хороші відносини в колективі, причому, навіть якщо малюк товариський.

Іноді — це наслідок  відносин з дитиною в сім’ї, де вона набуває досвіду, що їй усе дозволено, що її інтереси враховуються в першу чергу. Що потреби, почуття та бажання інших членів сім’ї вважаються  другорядними у порівнянні з  бажаннями дитини.  З цими  уявленнями дитина потрапляє спочатку в дитячий садок, де стикається з  20-ма такими ж дітьми. І  починає розуміти, що  її інтереси важливі в такій же мірі, як і інтереси інших дітей.

Якщо новий досвід дитини підтримується та  приймається в сім’ї також, то до моменту вступу до школи дитина  добре засвоює правила взаємодії з однолітками та дорослми.

У дитячому колективі зустрічають по одягу, в прямому сенсі слова, не люблять неохайних дітей.  Тому, подбайте про те, щоб ваш малюк виглядав гідно, був одягнений нехай недорого, але  охайно. Одяг і взуття дитини  мають бути  яскравими, зручними та підібрані за розміром. І, безперечно, цілими.

Розмовляйте зі своїми синами та доньками. Розпитуйте про те, що було в садку, з ким грали, і чому сварилися. Підтримуйте, і, водночас вчіть як налагодити спілкування.

Якщо у сина чи доньки є проблеми у спілкуванні з однолітками, варто саме зараз звернутися до дитячого психолога і обов’язково цю проблему вирішувати до вступу дитини до школи. Тому що в школі  проблема може стати ще більшою.

Також варто записати дитину в гурток чи секцію. Можливо, це буде секція по боротьбі або карате. Так ви «вб’єте відразу двох «зайців» — дитина стане більш впевненою у собі і знайде нових, таких необхідних йому в цей період друзів.

Навички життя у суспільстві- це такі ж навички, як і усі інші. І формуються вони в процесі тренування.

Давайте  пам’ятати про те, що читати та писати  в нашому суспільстві вміють усі. А от спілкуватися та домовлятися з іншими, вирішувати протиріччя у відносинах  вдається далеко не завжди та не усім навіть дорослим. Тож  давайте  будемо вчитися разом та допоможемо дітям  стати успішними та щасливими вже у дитячому  віці.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10