ДИТЯЧИЙ САДОК — ПЕРШИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
ДЛЯ МАЛЮКА
Головною метою відвідування дошкільного дитячого закладу є не освітній розвиток, а навчання дитини співіснуванню в середовищі однолітків, умінню спілкуватися та діяти відповідно з нормами та правилами поведінки в колективі.
Фахівцями доведено, що діти найкраще звикають до дитячого садка, починаючи з дворічного віку. Уже в цей час вони вміють висловлювати прохання, самостійно їсти ложкою.
Але якщо дитина:
- часто хворіє,
- або не овододіла ще навичками особистої гігієни, не може самостійно їсти та не контролює фізіологічні потреби
- якщо життя дитини не влаштоване за режимом дня з чітким чередуванням періоду сну, їжі та неспання
можливо, доцільно зачекати і привести її до дошкільного закладу в 3—4 роки. Проте не пізніше, бо один рік перебування в колективі перед вступом до школи не вирішить усіх проблем малюка, у тому числі психологічних (ніяковості, скутості, сором’язливості або, навпаки, схильності до домінування та лідерства, гіперактивності тощо.
Подбайте щоб перші дні перебування в закладі не завдали дитині прикрощів та не принесли їй неприємних несподіванок.
Чим менше буде розбіжностей між життям дитини вдома і в садку, тем легше дитина звикне до нових умов.
Добре, коли ще перед тим, як відвести дитину до дитсадка, батьки розповідають їй про нього, про правила, які чекатимуть там на маленького вихованця. Можна ввечері та по неділях влаштовувати прогулянки з дитиною по території дитсадка, погойдати малюка на гойдалках, що знаходяться на ігровому майданчику його групи тощо. Під час такої підготовки дорослому слід поводитися не поспішаючи, спокійно.
Якщо є можливість, краще, щоб спочатку до дитсадка малюка водила не мама, а хтось інший, до кого дитина трохи менше прихилена. Тоді вранішнє розставання не стане для неї трагедією.
Адаптацію, тобто первинне звикання до дитячого дошкільного закладу, кожна дитина переживає по-своєму: одним малятам вистачає лише дня, а інші болісно звикають два—три, а іноді й більше тижнів.
Пам’ятайте, що цей період для вашого сина чи дочки є досить складним.Діти, як правило, починають погано спати, частіше хворіти, іноді втрачають апетит, а значить, і вагу. Вони бувають занадто розгубленими, дратівливими, плаксивими. Адже раптом малюк виявляє, що поруч немає мами, і вважаєте, що, можливо, не буде вже ніколи. А ось ця чужа кімната, чужі іграшки, діти, яких так багато,— це тепер назавжди…
Тому в перші дні рекомендується приводити дитину до дитячого садка на 1—2 години, потім — до обіду.
І лише коли дитина півдня буде перебувати в дошкільному закладі більщ-менш спокійно, можна залишати її в садку на час денного сну.
Завжди будьте уважними до дитини: спостерігайте, помічайте, як складаються її стосунки з однолітками. Привчайте малюка відкривати своє серце для якихось прихильностей та обов’язків.
Буває, вдома дитина поводиться добре, а в дитячому садку навпаки. Що це? Вияв лицемірства? Підкоряння правилам? — Усе можливо. — Вивчайте друзів і характер дружби, насамперед, мотиви вибору друга. І зрештою, у дружбі ваша дитина є лідером чи аутсайдером? Звідси можуть і повинні йти корективи у формуванні маленької особистості. Безумовно, не всі можуть бути лідерами, але весь час «плисти за течією» небезпечно.
Станьте союзником та помічником вихователя — це потрібно і вам, і, найголовніше, вашій дитині.
За кілька років відвідування дитячого садка може траплятися різне: конфлікти з педагогами, дитячі сварки, брехня; пропажа речей чи інші прикрощі.
Не впадайте у паніку, не виніть інших дітей («Моя дитина краща за інших»), не сваріть одразу свого малюка («Ти сам винен»). Усі малята — лише діти: не ангели, не лиходії, не книжні пай-хлопчики, але й не малолітні злочинці
Вередливі, усміхнені, уперті, лагідні — ваші улюблені діти. І головний батьківський обов’язок — увесь час уважно спостерігати і думати: які вони?
Спокійно та доброзичливо ставитися до щоденних буднів дитячого садка. Прийде час, і ваша дитина з особливим смутком буде розставатися зі своїм вихователем, нянею, кухарем — усіма тими, хто оточував її турботою та увагою.
І вже будучи школярем, неодноразово забіжить до свого дитячого садка хоча б на хвилинку.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10