Home   Про садочок

Про садочок

Наш дошкільний навчальний заклад №67 є закладом санаторно-компенсуючого типу для тубінфікованих, тубконтактних та часто і довгохворіючих дітей переважно з II і III групами здоров’я. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи було обрано зміцнення здоров’я дітей.

Воно спрямоване на охорону здоров’я, підвищення опірності й захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності.

Для цього в нашому садочку було створено: фітобар, де проводиться фітотерапія, масажний та фізіотерапевтичний кабінети. Міський тубдиспансер призначає дітям хіміопрофілактику, яку здійснює медперсонал дитячого закладу.

В нашому садочку створена та працює протягом багатьох років система долікування, загартувння та оздоровлення організму дітей. В неї входять:

  • різноманітні комплекси вправ для часто та довгохворіючих дітей;
  • профілактичні масажи: точковий масаж, масаж вушних раковин, щітковий масаж, масаж сухою рукавичкою, використання ролерного масажеру;
  • вправи на дихання, дихання за системою Бутейко, дренаж легенів;
  • профілактика та корекція плоскостопості та постави (ходіння по ребристій дошці, каштанах, гудзиках);
  • психогімнастика, гімнастика пробудження.

Гімнастика пробудження. Відео.

Загартовуючі процедури. Відео.

Фізіотерапевтичний кабінет

Для дітей, у яких є хронічні захворювання, такі як аденоїдити та тонзиліти, функціонує тубус-кварц «Лор-опромінювач «Сонечко». Цей апарат використовується для частохворіючих дітей з профілактичною метою для опромінення верхніх дихальних шляхів (носа, носоглотки, мигдалин).

Фізіотерапевтичний кабінет. Відео.

Проводяться інгаляції небулайзерним інгалятором «Медел-Про». Це компресорна система з інгалятором-розпилювачем, яка використовується для аерозольної терапії. За рахунок такої системи під час фази видиху, клапан

входу закривається для запобігання викиду ліків назовні. У той же час клапан вдиху відкривається, що дозволяє зробити більш глибокий вдих ліків, ніж у звичайних інгалаторів. Інгаляція з небулами «Вентоліну» швидко і безпечно усуває ларингоспазм у дітей, які хворіють бронхо-астмою та ларингітами.

Крім цього ми застосовуємо інгаляції для дітей рековалісцентів пневмоній, бронхитів, при залишкових явищах кашлю з маслами евкаліпту, шавлії, лужні інгаляції «Боржомі», декасаном, хлорфіліптом та багатьма іншими препаратами.

Масажний кабінет

В нашому садочку функціонує кабінет масажу, де проводяться оздоровчі та лікувальні масажі для дітей диспансерної групи.

Масажний кабінет. Відео.

Масаж спини ми робимо тим дітям, у яких є сколіотична постава. Масаж грудної клітини застосовуємо для оздоровлення частохворіючих дітей.  Масаж стопи є ефективним методом лікування плоско-вальгустних стоп і плоскостопості у наших вихованців.

Ароматерапія

 

Масаж проводиться у поєднанні з аромотерапією на натуральних ефірних маслах, які мають бактерицидну, протизапальну, антисептичну дію.

Ароматерапія — це метод лікування та оздоровлення з використанням натуральних ефірних масел, трав, які вводяться в організм через дихальні шляхи, інгаляції, слизові оболонки.

 Фітобар

У фітобарі наші вихованці отримують корисні фіточаї. У весняно-осінній період діти отримують фіточаї шипшини, так як шипшина є природним постачальником вітаміна «С» в організм. Ці плоди ми застосовуємо з метою загального зміцнення організму та підвищення імунітету.

Для дітей диспансерної групи, по показанням лікаря, застосовуються також різноманітні збори: бронхіальний при бронхітах, нирковий при пієлонефритах, шлунковий при гастритах та інші.

Протягом року проводиться вітамінізація вітаміном «С» III страви.